Atrakcje

Niezależnie od tego, czy najlepiej służy Ci aktywny relaks, czy też błogie lenistwo – u nas nudzić się nie będziesz! - Mikołajki Resort Hotel & Spa 

 

 

 

Atrakcje latem

WYCIECZKI

Nasz hotel usytuowany jest w malowniczej okolicy, która jest idealną przestrzenią do spacerów, biegów i nordic walking. Jeśli zaś największą radość przynoszą Ci wycieczki rowerowe – na miejscu mamy wypożyczalnię rowerów, a w bezpośrednim otoczeniu hotelu aż 4 różne trasy o zróżnicowanym poziomie trudności.

SPORTY WODNE

Jeśli nad rowery i biegi przedkładasz korzystanie z uroków jezior, z pewnością ucieszy Cię dostępność kajaków i rowerów wodnych. Zaledwie 200 m od hotelu znajdziesz zaś marinę, w której możesz wypożyczyć łódź i pożeglować po jeziorze.

GRY ZESPOŁOWE

Rozgrywka z dzieciakami, potyczka z kolegą, a może regularny turniej? Wszystko jest do zrobienia. Mamy tutaj dwa boiska – rekreacyjne i do siatkówki, a także jeden kort tenisowy z nawierzchnią plastikową. Jeśli nie posiadasz swojej rakiety, bądź zdarza Ci się o niej zapomnieć – możesz wypożyczyć ją na miejscu!

RELAKS

Duża, piaszczysta plaża nad jeziorem dostępna jest tylko dla naszych gości – możesz więc relaksować się bez większych obaw o wolny leżak. Kuchenka to także jezioro bardzo lubiane przez lokalnych wędkarzy – jeśli widok spławika unoszącego się na tafli wody jest dla Ciebie najlepszym sposobem na odprężenie, nie możesz trafić lepiej.

Atrakcje zimą

Narty

W naszym sąsiedztwie znajdują się dwa stoki narciarskie z wyciągami: Stok Mikołajki w odległości 8 km oraz stok na Górze Czterech Wiatrów w odległości 22 km od hotelu.

NA ZEWNĄTRZ

Otoczenie hotelu zachęca do spacerów i biegów niezależnie od pory roku – leśne trasy świetnie sprawdzają się także zimą. Jeśli zaś chcesz połączyć ruch na świeżym powietrzu z przysłowiowym białym szaleństwem – okolicę zwiedzić możesz także na nartach biegowych.

WEWNĄTRZ

Gdy na zewnątrz szaleją wichury, rozrywkę zapewnią Ci nasze atrakcje: sala cardio, piłkarzyki i stół do bilarda. A niezależnie od pogody, błogi relaks zapewni Ci wizyta w naszej strefie SPA & wellness.

Okolice

Mikołajki

Stolica żeglarzy i piosenki żeglarskiej. Warto tu zobaczyć kaplicę ewangelicką z 1910 r. oraz wieżę widokową, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na jeziora Śniardwy, Mikołajskie, Tałty i Łuknajno. (9 km)

Popielno

Stacja badawcza PAN oraz muzeum. Prowadzone są tu badania nad dziko żyjącymi tarpanami, jeleniami i bobrami. (17 km)

Rezerwat na Jeziorze Łuknajno

Rezerwat biosfery (UNESCO). Znajduje się tu największe skupisko łabędzia niemego w Polsce. (20 km)

Kadzidłowo

Park Dzikich Zwierząt. Z bliskiej odległości można tu podziwiać m. in.: daniele, wilki, łosie, jelenie, bobry, rysie, różne odmiany dzikich ptaków zwierzęta typowe dla Mazur, które coraz rzadziej można zobaczyć w ich naturalnym środowisku. Pozycja obowiązkowa dla dzieci. (23 km)

Mrągowo

Przyjemny kurort na Mazurach, w którym corocznie odbywa się Piknik Country. Warto także odwiedzić „Mrongoville" - „miasteczko westernowe” z Dzikiego Zachodu. (23 km)

Galindia

Muzeum Tysiąclecia Plemienia Galindów zamieszkujących do XII w. obszar Wielkich Jezior Mazurskich. Do zobaczenia: skansen, bursztynowa komnata, rzeźby, stylizowane wnętrza. (27 km)

Spa & Wellness


Zobacz więcej

Atrakcje dla dzieci


Zobacz więcej

O hotelu


Zobacz więcej

Dziękujemy, na swoją skrzynkę mailową otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem

Nie udało się zapisać adresu - spróbuj ponownie później

Mikołajki Resort&Spa – Hotel, Mazury

Obróć ekran swojego urządzenia Pokaż wersję mobilną